Co nám pomáhá

Pravidla fóra
Příspěvky, které nebudou k tématu, budou smazány.

Co nám pomáhá

Nový příspěvekod rosada » pát 04. lis 2011 22:18:35

Vzniklo tady nové subfórum jako prostor pro zkušenosti s nejrůznějšími metodami, které pomáhají tělu a duši a činí život krásnějším a šťastnějším.
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1095
Registrován: úte 20. zář 2011 9:22:05

Re: Co nám pomáhá

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 19. lis 2011 12:19:47

Odkaz na video ve ´Výměna zkušeností - uzdrav se sám´: viewtopic.php?f=76&t=149#p5498
Návštěvník
 

Re: Co nám pomáhá

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 23. led 2012 8:15:38

Co pomáhá ke zvýšení radosti ze života ?
Návštěvník
 

Re: Co nám pomáhá

Nový příspěvekod rosada » pon 23. led 2012 13:28:15

Co pomáhá ke zvýšení radosti ze života ?

Každému něco jiného :)
v tomto subfóru jsou zmíněny některé přístupy, které pomáhají.
Co pomáhá konkrétnímu člověku? Doporučuju vyzkoušet a dělat to, co člověka baví (nějak ho oslovuje).
...
Existuje taky soubor cvičení zvaných wyda, kde je přímo cvik "zajíc", mezi jehož účinky patří zvýšení radosti ze života.
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1095
Registrován: úte 20. zář 2011 9:22:05

Re: Co nám pomáhá

Nový příspěvekod teonik » pon 23. led 2012 15:26:13

často jsem dumal co pomáhá
někdy jsem byl veselý,jindy smutný,jaxe ze smutku dostat do stavu veselosti,nebo tuto ještě zvýšit?

na mysl mi vytanula dětská písnička:

skákal pes přes oves
přes zelenou louku
šel za ním myslivec
péro na klobouku

pejsku náš,co děláš?
žes tak vesel stále...
řek bych vám,nevím sám
hop-a skákal dále

a tak to většinou bývá...ptáme se veselého člověka,proč je veselý--a on neví!
já jsem ted také pořád radostný a nevím čím to je,ani jaxem si to zasloužil,a ne že by se mi vedlo nějak dobře,navzdory strádání jsem čím dál veselejší...

někdo cvičí-a je veselý,řekne cvič taky...ale neuvědomuje si,že cvičí spousta lidí a veselí je obchází
radost není v konání,radost je v nás a konání,jakékoli je jenom roznětka,popud..k bezpříčinné radosti

tož jsem vám to povykládal a jdu si skákat přes svůj oves
@
...................
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 654
Registrován: sob 12. lis 2011 7:18:16
Bydliště: havířov

Re: Co nám pomáhá

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 23. led 2012 15:57:48

Návštěvník píše:Co pomáhá ke zvýšení radosti ze života ?

Radost ze života je pro mě spíš radostná spokojenost a chuť pustit se do čehokoliv, co je třeba, než rozjuchanost, euforie

http://cs.wikipedia.org/wiki/Euforie

Ta bývá po čase vystřídaná výkyvem na opačnou stranu, do pocitů, že nic nemá smysl
Návštěvník
 

Re: Co nám pomáhá

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 04. úno 2012 22:08:28

vostalpetr píše:No my schizofrenici jsme rozjuchaní proto,
protože nic nemá smysl...

:D

Jasně, buď rozjuchanost, nebo deprese, tak kdo si může vybrat, bere radši rozjuchanost
Jenže to vyjde nastejno, obojí posiluje já, příčinu všeho trápení :(
Návštěvník
 

Re: Co nám pomáhá

Nový příspěvekod praktik » sob 04. úno 2012 22:34:51

rosada píše:
Co pomáhá ke zvýšení radosti ze života ?

Každému něco jiného :)
v tomto subfóru jsou zmíněny některé přístupy, které pomáhají.
Co pomáhá konkrétnímu člověku? Doporučuju vyzkoušet a dělat to, co člověka baví (nějak ho oslovuje).
...
Existuje taky soubor cvičení zvaných wyda, kde je přímo cvik "zajíc", mezi jehož účinky patří zvýšení radosti ze života.


Zaječí cvik

http://wyda.kvalitne.cz/stranky/zajic.html

Jsme v podřepu, dlaně máme plnou plochou přitisknuté k zemi, prsty se přitom dotýkají a směřují dopředu (1). Myšlenky máme soustředěny na mír, klid a spokojenost. Musíme však zachovat plnou pozornost; neměli bychom pociťovat únavu. Zvedneme obě paže co nejvýše, aniž bychom pohybovali jinými částmi těla (2). Po několika hlubokých vdechnutích přitiskneme dlaně opět plnou plochou na podlahu; tentokrát však prsty směřují dozadu a ruce se dotýkají podlahy zhruba v úrovni pat (3). Dlaně máme stále pevně přitisknuté k podlaze, sevřeme nohy, propneme až do stoje (4) a v této pozici vytrváme co nejdéle. Pak se vrátíme v obráceném pořadí až k výchozí pozici (1). Na závěr cvičení se ze základní pozice překulíme na záda (5) a třikrát se zhluboka nadechneme. Zaječí cvik by se měl opakovat pouze vyjímečně.

Obrázek

ÚČINEK

Zaječí cvik má posilující účinky na emocionální a vitální pole. Zejména posiluje pozitivní myšlení. Po cviku bychom se měli cítit optimističtější a vitálněji než předtím. Zaječí cvik je obzvlášť vhodný pro začátečníky nebo osoby, které mají potíže s radostí ze života, optimistickým myšlením nebo demotivací. Cvik bychom neměli nikdy provádět bez posilovacích prvků. Zde je těsné sepětí s přírodou zvlášť zřetelné. Jako posilující faktory se používají tekoucí voda a květiny. Optimální denní dobou pro cvičení je dopoledne.

MOŽNÉ CHYBY

Nejčastější chyby se při tomto cviku dopouštíme nesprávným držením rukou. Ruce nesmíme spustit z podlahy ani při napřimování do pozice (4), neboť jinak by se účinek cviku neutralizoval. Při zaječím cviku klademe zvláštní důraz na pomalé provádění. Zde může platit zásada, že čím déle cvik trvá, tím větší je jeho účinek. Svůj význam má ovšem i stejnoměrnost. Nemá přílišný smysl setrvávat dlouho jen v jedné pozici. I přechody by měly být co nejplynulejší. Pro emocionální aspekt cviku je navíc důležité, abychom po celý cvik mysleli na pozitivní věci.
praktik
 

Re: Co nám pomáhá

Nový příspěvekod reseek » stř 08. úno 2012 12:12:26

Návštěvník píše:Co pomáhá ke zvýšení radosti ze života ?


Obrázek

pohlazení...
Uživatelský avatar
reseek
 
Příspěvky: 179
Registrován: čtv 24. lis 2011 9:32:58

Re: Co nám pomáhá

Nový příspěvekod rosada » úte 21. úno 2012 0:20:52

Nevím, jestli lze toto cvičit když je nervová soustava nestabilní. Buď mám posunutou ploténku nebo zapálený sedací nerv. Brní to po celé čáře od levého kyčelního kloubu zvenku okolo kolena až k patě.
Někdy mám pocit, jako by na páteři nad kostrčí byla dřevěná destička asi 15 x 15 cm přitisknutá k zádům.
Na rehabilitaci mi řekla , že to co mi dělala se svaly si mám pamatovat a opakovat. Pozdě, měla to říci na začátku. Nedbal jsem od začátku co dělá u mých obratlů a svalů, nedával jsem pozor a nic jsem si nepamatoval, jen po tom upozornění.


Mám reference na to, že cviky wydy zabírají, i když jsou cvičeny jen v představě, pokud je tu problém cvičit to fyzicky. O fyzickém provedení (předklon, podřep) se poraďte u fyzioterapeuta. Cvičení v představě nic nebrání (vsedě, vleže). Taky se cviky dají upravit, např. když někdo nemůže klečet (např. cvik medvěd), tak sedí a jen provádí pohyby rukama.
V představě lze taky držet "posilující prvek" u zajíce je to tekoucí voda (nebo si pustit její zvuk z cd).
U zajíce je taky varianta, kdy se nejde tolik do dřepu, jak je to na tomto obrázku, ale když jsou ruce na zemi, tak zůstat jakoby v lyžařském postoji, to by mohlo kostrči ulevit, ale zase je to náročnější na stehna.
Poslouchejte své tělo, co vám dovolí. Hlavně nejít přes bolest, cvičení by mělo být příjemné.
Kniha o wydě: http://www.kosmas.cz/knihy/101359/leciva-sila-druidu/
ve stručnější podobě: http://www.kosmas.cz/knihy/108489/wyda- ... la-druidu/
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1095
Registrován: úte 20. zář 2011 9:22:05

Re: Co nám pomáhá

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 16. úno 2016 18:19:28

Obrázek
Návštěvník
 

Re: Co nám pomáhá

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 16. úno 2016 18:21:45

Obrázek
Návštěvník
 

Re: Co nám pomáhá

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 29. kvě 2016 20:16:17

Návštěvník píše:Co pomáhá ke zvýšení radosti ze života ?


http://docplayer.cz/5729814-Vsimavy-roz ... ovoru.html
Návštěvník
 

Re: Co nám pomáhá

Nový příspěvekod vostalpetr » ned 29. kvě 2016 21:03:38

Co mě nezabije,

to mě posilní.... :D
Kdysi jsem měl spoustu chyb, ale nyní jsem naprosto dokonalý!
vostalpetr
 
Příspěvky: 388
Registrován: ned 16. říj 2011 0:17:38

Re: Co nám pomáhá

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 29. kvě 2016 21:19:29

Jemnou a laskavou všímavost je možno vztáhnout i k obsahu mysli.

Díky všímavosti můžeme přijmout a prožít nepohodlí, strach, podrážděnost či posuzování aniž bychom se s těmito reakcemi ztotožnili nebo je odmítali. Přijetí je pro mysl to samé, co uvolnění pro tělo.

Ani ten nejlepší záměr nestačí k tomu, abychom se okamžitě uvolnili. Pokud však budeme uvolnění
trpělivě cvičit, nahradíme tendenci odmítat nepříjemné pocity či myšlenky přirozeným a klidným
přijetím.

Díky tomu přestaneme udržovat a posilovat napětí a místo toho se začneme uvolňovat a
zklidňovat.

Prožitky, které se odhalily díky tomu, že jsme se zastavili, je možné skrze uvolnění léčit.

Přijetí není pasivní rezignace. Pokud si všímáme pocitů, myšlenek a emocí uvolněně a s laskavým
přijetím, ztrácejí nad námi svou moc, přestáváme na nich ulpívat a můžeme na ně svobodně a
přiměřeně odpovídat, místo abychom jen navykle reagovali.

Tato prostá laskavost k sobě i druhým je bránou ke změně.


http://docplayer.cz/5729814-Vsimavy-roz ... ovoru.html


:yes:
Návštěvník
 

Re: Co nám pomáhá

Nový příspěvekod vostálník » ned 29. kvě 2016 23:52:59

Pokud si všímáme pocitů, myšlenek a emocí uvolněně a s laskavým
přijetím, ztrácejí nad námi svou moc, přestáváme na nich ulpívat a můžeme na ně svobodně a
přiměřeně odpovídat, místo abychom jen navykle reagovali.


To je spíše jako návod na ztotožnování, nikoliv jako návod na přijímání...

Přijímání ve skutečnosti není žádné láskyplné blbnutí, ale prostě jen neutrální nezaujaté uvolněné pozorování,

což je velmi těžké,

proto si tam každej rád přesere láskyplné přijetí....


Těžké je to proto, protože si neuvědomuje nevědomé tlaky at již pro či proti,

zatímco láskyplným přijetím to naprosto zkurvíme, protože vytvoříme láskyplný vztah...


Hovno vy saláti,

každej trouba je chytrej jak rádio ale píše hovna,

láskyplně si přijímejte až přijedou soudruzi ze SSSR,

vemte si kroje, pecen chleba a sůl a běžte si přivítat soudruhy...
vostálník
 

Re: Co nám pomáhá

Nový příspěvekod vostálník » pon 30. kvě 2016 0:10:00

Jen pro seriozní duchovnáky :

A stejným způsobem přijímání, jakým jste rozpustili a přijali do vědomí pozorované jevy,

rozpustíte i samotného pozorovatele,

nebot i on je pozorován,

a není posledním pozorovatelem (Já)

Stačí pouze spočinout v uvolněném klidu,

nebot klid sice není síla Já (jak říká Brahmam)

ale je zrušením vztahů vůči já (pozorovateli)

chtění a nechtění
vostálník
 

Re: Co nám pomáhá

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 30. kvě 2016 8:09:39

Díky všímavosti můžeme přijmout a prožít nepohodlí, strach, podrážděnost či posuzování, aniž bychom se s těmito reakcemi ztotožnili nebo je odmítali.

Odmítnutí (nepřijetí) vyvolávající vnitřní podrážděnost a agresivní reakce vůči ostatním vzniklo ze sebeztotožnění s odporem. S nerozpoznaným odporem.

Pak není možné vnímat ve vědomí odpor jako pouhý jev, který je pozorován.
Návštěvník
 

Re: Co nám pomáhá

Nový příspěvekod vostalpetr » pon 30. kvě 2016 8:32:36

Proč to furt popisujete jen jako odmítání ?

Přijmout do vědomí je třeba i to co zcela naopak neodmítáme, ale následujeme, nebot se nám to líbí...

Chtění a nechtění

Přijmutí není nějakej pozitivistickej mrdnik,

i když samozřejmě klidně může být, to když se místo přijmutí ztotožnujete nadále se svým chtění a tím, co vám přináší náký uspokojivý pocity...

No to ovšem není přijmutí, ale ztotožnováno s pozitivními pocity...
Kdysi jsem měl spoustu chyb, ale nyní jsem naprosto dokonalý!
vostalpetr
 
Příspěvky: 388
Registrován: ned 16. říj 2011 0:17:38

Re: Co nám pomáhá

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 30. kvě 2016 8:39:48

V čem se liší sebeztotožnění (druhých) s potřebou prožívat pozitivní stavy od sebeztožnění s odporem k takové potřebě?
Návštěvník
 


Zpět na Co pomáhá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron