Poznání skutečnosti znamená poznání pocitu rovnosti

Poznání skutečnosti znamená poznání pocitu rovnosti

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 02. pro 2015 12:02:51

Tazatel: Jsem diplomovaný účetní v důchodu a moje manželka se zabývá sociální pomocí chudým ženám. Náš syn odjíždí do Spojených států a my jsme se s ním přijeli rozloučit. Původem jsem z Pundžábu, ale žijeme v Dilí. Náš guru je z linie Radha-Soami a velice si ceníme satsangu. Pokládáme za velké štěstí, že jsme se sem dostali. Potkali jsme mnoho svatých lidí a jsme rádi, že můžeme poznat jednoho dalšího.

Maharadž: Potkali jste mnoho spasitelů a asketů, ale plně realizovaných lidí, vědomých si vlastního božství ( swarupa) není mnoho. Světci a jogíni nesmírným úsilím a oběťmi dosahují mnoho zázračných schopností a mohou pomáhat lidem a podněcovat víru, ale to je nečiní dokonalými. Není to cesta ke skutečnosti, ale jen přikrášlování falešného. Každé úsilí vede k většímu úsilí, cokoliv je vybudováno musí být udržováno, cokoliv je dosaženo musí být ochraňováno před poškozením a ztrátou. Cokoliv může být ztraceno není ve skutečnosti vaše vlastní, a když to není vaše vlastní tak jaký užitek od toho očekávat? V mém světě není nic postrkováno, vše se děje samo do sebe. Všechny zkušenosti jsou v čase a prostoru, omezené a dočasné. Ten, kdo je zakouší je také omezený a dočasný. Nezajímá mne ´co existuje´ ani ´kdo existuje´. Stojím mimo to, tak že jsem obojím a ani jedním.
Osoba, která po velkém úsilí a utrpení naplnila svoje ambice a upevnila se ve vyšších úrovních zkušenosti a jednání, si většinou své dosažení úvědomuje a začne lidi rozdělovat do úrovní. Od nejnižší úrovně těch, kteří nic nedosáhli až k nejvyšší úrovni těch úspěšných. Pro mě jsou si všichni rovni. Jsou tam rozdíly v zevnějšku a projevu, ale na tom nezáleží. Stejně jako tvar šperku ze zlata, nijak neovlivňuje zlato, tak základ člověka zůstává nedotčený. U koho tenhle pocit rovnosti chybí, znamená to, že se nedotknul skutečnosti.
Návštěvník
 

Plně realizovaných lidí je málo

Nový příspěvekod .Petra » stř 02. pro 2015 12:16:33

Návštěvník píše:Tazatel: Jsem diplomovaný účetní v důchodu a moje manželka se zabývá sociální pomocí chudým ženám. Náš syn odjíždí do Spojených států a my jsme se s ním přijeli rozloučit. Původem jsem z Pundžábu, ale žijeme v Dilí. Náš guru je z linie Radha-Soami a velice si ceníme satsangu. Pokládáme za velké štěstí, že jsme se sem dostali. Potkali jsme mnoho svatých lidí a jsme rádi, že můžeme poznat jednoho dalšího.

Maharadž: Potkali jste mnoho spasitelů a asketů, ale plně realizovaných lidí, vědomých si vlastního božství ( swarupa) není mnoho.


:yes:
Rozdělení na realizované a nerealizované.
.Petra
 

Re: Plně realizovaných lidí je málo

Nový příspěvekod .Petra » stř 02. pro 2015 12:19:28

.Petra píše:
Návštěvník píše:Tazatel: Jsem diplomovaný účetní v důchodu a moje manželka se zabývá sociální pomocí chudým ženám. Náš syn odjíždí do Spojených států a my jsme se s ním přijeli rozloučit. Původem jsem z Pundžábu, ale žijeme v Dilí. Náš guru je z linie Radha-Soami a velice si ceníme satsangu. Pokládáme za velké štěstí, že jsme se sem dostali. Potkali jsme mnoho svatých lidí a jsme rádi, že můžeme poznat jednoho dalšího.

Maharadž: Potkali jste mnoho spasitelů a asketů, ale plně realizovaných lidí, vědomých si vlastního božství ( swarupa) není mnoho.


:yes:
Rozdělení na realizované a nerealizované.


Samozřejmě to nemá co dělat s nerovností.
:)
.Petra
 

Re: Plně realizovaných lidí je málo

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 02. pro 2015 15:41:14

.Petra píše:
.Petra píše:
Návštěvník píše:Tazatel: Jsem diplomovaný účetní v důchodu a moje manželka se zabývá sociální pomocí chudým ženám. Náš syn odjíždí do Spojených států a my jsme se s ním přijeli rozloučit. Původem jsem z Pundžábu, ale žijeme v Dilí. Náš guru je z linie Radha-Soami a velice si ceníme satsangu. Pokládáme za velké štěstí, že jsme se sem dostali. Potkali jsme mnoho svatých lidí a jsme rádi, že můžeme poznat jednoho dalšího.

Maharadž: Potkali jste mnoho spasitelů a asketů, ale plně realizovaných lidí, vědomých si vlastního božství ( swarupa) není mnoho.


:yes:
Rozdělení na realizované a nerealizované.


Samozřejmě to nemá co dělat s nerovností.
:)


:yes: :yes: :yes:
Návštěvník
 

Re: Poznání skutečnosti znamená poznání pocitu rovnosti

Nový příspěvekod Jana » čtv 03. pro 2015 6:26:57

Nezajímá mne ´co existuje´ ani ´kdo existuje´. Stojím mimo to, tak že jsem obojím a ani jedním.


V hlubokém spánku beze snů, kdy tady není žádná připoutanost k tělu a k mysli, není žádný zájem o nic. Tady je možné čerpat poznávání pravdy.

Je tady jen věčné vědomí existence a tohle je v pozadí všeho projevu, když se probudí sen, když se probudí tělo a mysl.

Náš zájem o to je jen hrou mysli. Ale to neznamená, že se můžeme stát někdy něčím jiným, než jsme.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6882
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Poznání skutečnosti znamená poznání pocitu rovnosti

Nový příspěvekod .Petra » čtv 03. pro 2015 8:18:44

Jana píše:Náš zájem o to je jen hrou mysli.


Není nad to posoudit Boží tvorbu jako jen hru. To ho určitě moc potěsí.
.Petra
 


Zpět na Nisargadatta Maharaj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků