Vidím to tak, že máme čtyři stavy (pro zjednodušení programy

Moderátor: Jari

Vidím to tak, že máme čtyři stavy (pro zjednodušení programy

Nový příspěvekod Jari » čtv 08. čer 2017 18:23:21

Vidím to tak, že máme čtyři stavy (pro zjednodušení programy):
A. stav který prožíváme teď. Ten se dál vyvíjí. Pocitově se může zhoršovat, zlepšovat nebo zůstat relativně stejný (dualitní svět)
B. jiný stav, který nahradí náš původní na základě našeho rozhodnutí (dualitní svět)
C. věčný stav (potenciál, věčnost). Neutrální stav.
STRACH
A - nesouhlasím se svým strachem, necítím se v něm dobře. Tento strach si může žít svým vlastním životem v závislosti na okolnostech. Například se můžeme bát víc budoucího strachu než toho současného
B - strach mně nevyhovuje, posunu se do stavu, který pro mě bude příjemnější. Budu řešit svůj strach. Něco udělám jinak než dělám teď.
C - strach je jen formou energie, prostě teď se tak energie projevuje. To co pohání strach je neutrální energie. A pocit, vysvětlení, tomu dávám jen v mantinelech duality. Proto je mně strach ukradený. Je/není, byl/bude. (Ivanky tak jo)
LÁSKA
A - mám rád lásku a rád ji dávám i přijímám. Nemohu ale určitě milovat každého, protože se mohu spálit, mám zkušenosti a to není stav který chci. Je zde přece všudypřítomný strach. Možná nakonec raději zůstanu sám a tím vyhnu se strachu. Miluji lidi, ale zrovna tebe rád nemám a mám pro to své důvody.
B - Už nechci být sám. Risknu to a zamiluji se. Překonám strach. Už se nechci bát
C - všechno pochází ze stejného zdroje, já jsem ty a ty já. Láska není stav, je to esence zdroje. Nepřemýšlím nad láskou, buď si mně najde nebo nenajde. Láska stejně není myšlenka.
CESTA
A - jsem na správné cestě, posunuji se od A do B. Až dosáhnu bodu B (cíle), budu na tom lépe než teď
B - možná nejsem šťastný, spokojený, něco mně chybí. Když budu následovat toto učení, které se mně teď líbí, změním se a dosáhnu stavu po kterém toužím
C - žádná cesta není, to co je teď je cesta. Ať dělám cokoliv, v každém okamžiku, to byla, je a bude nějaká "cesta".
UČENÍ
A - mé učení je dobré, možná tvé učení je chybné.
B - ukaž mně, co mám dělat, budu tě následovat a tím se můj stav zlepší
C - každé učení je jen projevem energie, myšlenkovou konstrukcí v duálním světě. Vše je učení, neexistuje jediná sekunda bez učení, učíme se stále, ať děláme cokoliv. Neexistuje dobré a špatné učení, vše je neutrální energetický projev v naší současné existenci. Izolované učení v existenci neexistuje, existuje v duálním světě. K učení je potřeba umět rozlišovat rozdíly. Správné/nesprávné, ego/věčné vědomí ...
PRAVDA
A - je pravda a je lež. Já si myslím, věřím, že žiji v pravdě a mám pravdu.
B - to vypadá jako pravda, možná bych měl jejich pravdu přijmout za svou a začít té pravdě věřit
C - všechno je pravda, lež existuje jen v našich představách. Vše co je, je. Černá - bílá, plus / mínus. Pravda a nepravda je produktem duality. Energie je neutrální.
UČITEL
A - mám skvělého učitele. On má vždy pravdu, žije v pravdě. Cítím to tak
B - když budu následovat tohoto učitele, on mně pomůže na mé cestě a můj stav se změní k lepšímu
C - v této dimenzi každý učí sám sebe a neexistuje špatné a dobré učení. Učení je učení. Ale rozlišování učení je spjato opět s dualitou a s našim chápáním. Nejlepším učitelem je vždy náš vnitřní učitel, protože je stále s námi a jsme to my sami.
V oceánu energie, v potenciálu, žádné izolované učení není, protože vše je učení. Význam tomu dáváme jen imaginární my.
Jari

Zpět na Jari