Jak prakticky a bez námahy dosáhnout osvícení II.

Moderátor: Jari

Re: Jak prakticky a bez námahy dosáhnout osvícení II.

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 04. lis 2011 17:48:14

ještě na závěr dodám, že se omlouvám Jarimu, že i toto vlákno se jaksi odchýlilo směrem jiným než jeho úvaha - taková úvaha co tu prezentuje je občerstvující číst :)

tak Jari jen do toho :)
Návštěvník
 

Re: Jak prakticky a bez námahy dosáhnout osvícení II.

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 04. lis 2011 21:45:48

orog píše:Tohle je zajímavá otázka:

Návštěvník 4 píše:když já není, tak jak by mohlo někde zmizet?

Osobní "já" je něco na způsob fata morgany.

Na poušti uvidíš hory a řeky - nic takového tam ale není. Přesto to vidíš a můžeš to považovat za realitu. Pak fata morgana zmizí. Zmizely snad hory a řeky? Ne, nikdy tam nebyly. Zmizela iluze hor a řek, která tam předtím byla.

Zůstává něco?
Návštěvník
 

Re: Jak prakticky a bez námahy dosáhnout osvícení II.

Nový příspěvekod orog » pát 04. lis 2011 22:38:49

Dokud žijeme v těle, fata morgana těla a všeho kolem něj existuje - coby fata morgana, ne coby skutečnost.
Iluze existuje a může mizet (když usneme) nebo se objevovat (když se ráno vzbudíme). Mizí taky v nirvikalpa samadhi.

Komu se objevuje - to je, oč tu běží.
orog
 
Příspěvky: 92
Registrován: pát 04. lis 2011 15:18:09

Re: Jak prakticky a bez námahy dosáhnout osvícení II.

Nový příspěvekod ssem8x » pát 04. lis 2011 23:15:50

orog píše:
Komu se objevuje - to je, oč tu běží.


:yes:
ssem8x
 

Re: Jak prakticky a bez námahy dosáhnout osvícení II.

Nový příspěvekod Polina » sob 05. lis 2011 6:29:13

Jana píše:
Návštěvník píše:Goro vede k intelektuálnímu náhledu,...

Návštěvníku, Goro vede ke stavu úlevy od připoutanosti k tělu a mysli a dobrou známkou, že se otevírá srdce hledajícího, je vděk, který se tady objevil.

Mám neomylný nos na to, kdo může a kdo nemůže bližnímu v jeho osvobozování pomoci a věř, že ten, kdo pomoci nemůže, ten tady na těchhle stránkách své vlastní subfórum nedostane. A IP adresy těch, kdo tady chtějí jenom zevlovat, kibicovat, zaclánět, překážet, pomlouvat, probouzet řevnivost a plané hádky, mohou být zablokovány.

A já tady žádné své subforum ani raději nechci.

Dokud Goro nadával lidem, tak jsi se neozvala, ani jsi jemu či Danovi IP nezablokovala. A ani jeden z nich se dosud těm lidem, kterým bezdůvodně sprostě nadával, za své chování neomluvil. Ani tady, ani na dalších jiných diskusních forech.
Ty však Gora chválíš, za to, co dělá....

Zajímavé. Fakt. Mnoho to vypovídá...o tobě i o Gorovi.



8)
Polina
 

Re: Jak prakticky a bez námahy dosáhnout osvícení II.

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 05. lis 2011 6:56:05

Jana píše:Možná to, Poli, vidím z jiného úhlu, než Ty.

Je tady na jedné straně iluze ega a ztotožnění s ní a z toho vyplývající osobní zranitelnost a na druhé straně možnost osvobození se od tohohle osobního ztotožnění.

Neříkám, že mi je milé, když je na Tebe někdo sprostý. Ale milejší je mi, když se v Tobě probudí uvědomění nezranitelnosti toho, co skutečně jsi.

Takže ti mohu od nynějška sprostě nadávat, v rámci tvé výuky?
Fajn...tohle je povoleno.
Zařídím se podle toho a obohatím svůj slovník, dosud chudý na sprosťárny a budu je na tebe chrlit. A zásadně se nebudu za své chování k tobě omlouvat.
:P
Návštěvník
 

Re: Jak prakticky a bez námahy dosáhnout osvícení II.

Nový příspěvekod Polina » sob 05. lis 2011 7:11:26

Jana píše:Návštěvník píše:
Goro vede k intelektuálnímu náhledu,...

Návštěvníku, Goro vede ke stavu úlevy od připoutanosti k tělu a mysli a dobrou známkou, že se otevírá srdce hledajícího, je vděk, který se tady objevil.

Mám neomylný nos na to, kdo může a kdo nemůže bližnímu v jeho osvobozování pomoci a věř, že ten, kdo pomoci nemůže, ten tady na těchhle stránkách své vlastní subfórum nedostane. A IP adresy těch, kdo tady chtějí jenom zevlovat, kibicovat, zaclánět, překážet, pomlouvat, probouzet řevnivost a plané hádky, mohou být zablokovány.

Jana píše:Možná to, Poli, vidím z jiného úhlu, než Ty.

Je tady na jedné straně iluze ega a ztotožnění s ní a z toho vyplývající osobní zranitelnost a na druhé straně možnost osvobození se od tohohle osobního ztotožnění.

Neříkám, že mi je milé, když je na Tebe někdo sprostý. Ale milejší je mi, když se v Tobě probudí uvědomění nezranitelnosti toho, co skutečně jsi.


Kód: Vybrat vše
Ok. Mám jenom tři otázky:
1) To si ze mě děláš srandu?
2) Proč to proboha píšeš sem?
3) Mluvila jsi o tom s nějakým doktorem (psychiatrie)?

:crazy:
Polina
 

Re: Jak prakticky a bez námahy dosáhnout osvícení II.

Nový příspěvekod Jarda Malej » sob 05. lis 2011 8:13:07

Ahoj Jari.
Jseš tu ještě? Ty jsi psal tuším na Jitřní zemi. Ještě někde je od tebe něco ke čtení?

:sos:
Jarda Malej
 

Re: Jak prakticky a bez námahy dosáhnout osvícení II.

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 05. lis 2011 8:43:03

Jana píše:
Návštěvník píše:Goro vede k intelektuálnímu náhledu,...

Návštěvníku, Goro vede ke stavu úlevy od připoutanosti k tělu a mysli a dobrou známkou, že se otevírá srdce hledajícího, je vděk, který se tady objevil.

Mám neomylný nos na to, kdo může a kdo nemůže bližnímu v jeho osvobozování pomoci a věř, že ten, kdo pomoci nemůže, ten tady na těchhle stránkách své vlastní subfórum nedostane. A IP adresy těch, kdo tady chtějí jenom zevlovat, kibicovat, zaclánět, překážet, pomlouvat, probouzet řevnivost a plané hádky, mohou být zablokovány.


už je mi jasné, proč jsem několikrát odmítl tvou nabídku na vlastní subfórum :)

vulgaritu s nadávkami, řevnivost atd. sem vnáší akorát Goro a Dan ... další vyjadřují své názory, dělí se o zkušenosti a postřehy :sos:
Návštěvník
 

Re: Jak prakticky a bez námahy dosáhnout osvícení II.

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 05. lis 2011 8:53:18

Jana píše:
Návštěvník píše:už je mi jasné, proč jsem několikrát odmítl tvou nabídku na vlastní subfórum :)

Můžeš mi připomenout, kdo jsi ? V téhle chvíli si vůbec nevybavuji, že by kromě Poliny a Lamy bylo někomu fórum nabídnuto několikrát a neměl tady své moderátorství.


návštěvník :)
Návštěvník
 

Re: Jak prakticky a bez námahy dosáhnout osvícení II.

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 05. lis 2011 9:03:34

Jana píše:
:D Tak to je něco jiného, máš pravdu, občas jsem tady nějakému návštěvníkovi, který psal s nadhledem, nabídla fórum, ale promiň, netušila jsem, že to je jeden a ten samej.


jj nabídla jsi mi to dvakrát :)
Návštěvník
 

Re: Jak prakticky a bez námahy dosáhnout osvícení II.

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 05. lis 2011 9:06:46

Návštěvník píše:
Jana píše:
:D Tak to je něco jiného, máš pravdu, občas jsem tady nějakému návštěvníkovi, který psal s nadhledem, nabídla fórum, ale promiň, netušila jsem, že to je jeden a ten samej.


jj nabídla jsi mi to dvakrát :)


a když jsem napsal o intelektuálním náhledu toho co předvání Goro je zle :confused: už je vyhrožováno zablokováním IP adresy, nechápu to, ale jak už jsem psal - jsem takový tulák jen 8) tak si užívejte víkendu a mějte se fajn :)
Návštěvník
 

Re: Jak prakticky a bez námahy dosáhnout osvícení II.

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 05. lis 2011 9:19:31

orog píše:Dokud žijeme v těle, fata morgana těla a všeho kolem něj existuje - coby fata morgana, ne coby skutečnost.
Iluze existuje a může mizet (když usneme) nebo se objevovat (když se ráno vzbudíme). Mizí taky v nirvikalpa samadhi.

Komu se objevuje - to je, oč tu běží.
Ano, díky. "Tvá" otázka - automaticky dala vzniknout Odpovědi.
Ta Odpověď tedy není vázána na stav žití nebo nežití v těle, je to otázka spočinutí nebo nespočinutí v krajině Skutečnosti, Domova, Míru - pojmenovat můžeme podle sebe. Je to otázka těžiště "našeho" bytí.

Vidíš to podobně?
Návštěvník
 

Re: Jak prakticky a bez námahy dosáhnout osvícení II.

Nový příspěvekod orog » sob 05. lis 2011 11:04:33

"Komu se objevuje iluze?" je návod, jak se iluze může rozpoznat coby iluze. To je praxe.
Další koncepty ... kdo by je potřeboval? K čemu?

Řečeno podle Mándúkja: Čtvrtý zakusiv coby virat mocné výsledky nevědomosti a upoutání, a pak také ty jemné, vyvolané vnitřním chápáním a osvětlené jeho vlastním světlem, tím vtahnuje všechny do sebe. Ono trojí - hrubé, jemné a příčinné - je udržováno pospolu, ačkoli vždy jediné, celé jsoucí v uspokojivé míruplnosti bez počátku.

viewtopic.php?f=71&t=92&p=4206#p4206
orog
 
Příspěvky: 92
Registrován: pát 04. lis 2011 15:18:09

Re: Jak prakticky a bez námahy dosáhnout osvícení II.

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 05. lis 2011 11:15:27

Aha.
Návštěvník
 

Re: Jak prakticky a bez námahy dosáhnout osvícení II.

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 05. lis 2011 12:42:14

Se svou neomylností nepochybně ano.
Návštěvník
 

Re: Jak prakticky a bez námahy dosáhnout osvícení II.

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 05. lis 2011 13:33:08

"ale na stranu druhou, z jeho pohledu, dostal ode všech pořádnou nakládačku hipie keců... "


Zvláštní, že ho docela polidštily, aspoň jak to ZATÍM vypadá

/to velký písmo neznamená, že ti tu budu konkurovat, ale chtělo to pořádně zdůraznit/ :D
Návštěvník
 

Re: Jak prakticky a bez námahy dosáhnout osvícení II.

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 05. lis 2011 15:01:58

Neomylný nos však opravdu mám, protože je mi naprosto jasné, že každý je přesně tam, kde má právě být a dělá přesně to, co má dělat Obrázek


Že každý je přesně tam, kde má právě být a dělá přesně to, co má dělat je souhlas s tím, co se děje. Těžko říct, jak to souvisí s nosem, s tím se spojuje spíš že něco někomu nevoní. Ale kdoví, čeho se tu ještě dočkáme a jaký další části těla a orgány se tu v zápalu diskuse použijou. Radši to nebudu dál rozebírat :D
Návštěvník
 

Re: Jak prakticky a bez námahy dosáhnout osvícení II.

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 05. lis 2011 16:30:27

Člověk si představuje ledacos. Přesto není ani trochu zklamaný, když vyjde najevo, že je to podobný stavu, kdy tě "jen" přestala pobolívat hlava a záda, tlačit boty a trápit hlad. Žádný závratnosti, "jen" zmizely naděje a obavy z toho, co bude nebo naopak nebude, všechno je ti vhod. Prostě si s tím poradíš, jak umíš, a jsi v pohodě. To co v tobě věčně něco chtělo nebo nechtělo je pryč.
Návštěvník
 

Re: Jak prakticky a bez námahy dosáhnout osvícení II.

Nový příspěvekod Kokón » sob 05. lis 2011 17:20:37

Nojo, možná máš recht a bude to jen takovej úlevnej pšouk.
Ale možná se pleteš, ona když Ta prasíla projede páteří a prorazí ti mozek, tak bych se moc divil, když by se ti nerozzářily oči jako děcku při ohňostroji.
Kokón
 

PředchozíDalší

Zpět na Jari

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků