Adyashanti - diskuse

Re: Adyashanti - diskuse

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 24. zář 2012 16:06:27

Petra píše:
Luck píše:
Je tedy na čtenáři aby usoudil zda vždycky platí ona úměra,
že čím víc se bojíme, tak tím větší sílu vynaložíme na svojí obranu.


Návštěvník to zřejmě pozoroval u sebe - čím víc se bojí, tím víc se brání. Moje zkušenost je zcela jiná. U sebe i u ostatních jsem pozorovala, že čím větší strach, tím menší schopnost bojovat či se bránit. Strach signalizuje nebezpečí a potom obvykle následují reakce - utěk, vyhnutí se situaci, panika, hněv, útok. Strach sám o sobě - z mého pohledu - ochromuje, čím větší strach, tím větší ochromení. Musí se nejdříve překonat nebo potlačit - čím je větší, tím je to obtížnější - a pak teprve může dojít k obraně, bojovnosti.


Petro, pokud máš za to, že boj je nejefektivnější způsob ochrany, tak si velká bojovnice ;) musím říct, že já kolikrát odešel středem, než bych bojoval s někým kde nemám šanci

potlačit strach nikam nevede, krom toho se to vůbec nedá vůlí udělat, protože to běží jako automatická reakce, dokud se tomu pořádně nepodívá na zoubek a nejde se po příčině

píšu pouze o psychologické obraně ne o instinktivně-intuiční reakci, která je naprosto žádoucí, ale ta nevychází z traumatu v CNS, naopak to trauma znemožní přirozenou tedy adekvátní - efektivní reakci
Návštěvník
 

Re: Adyashanti - diskuse

Nový příspěvekod Petra » pon 24. zář 2012 16:21:43

Návštěvník píše:
Petra píše:
Návštěvník to zřejmě pozoroval u sebe - čím víc se bojí, tím víc se brání....


ano, pozoroval jsem u sebe a pozoroval jsem u druhých, že čím větší trauma v CNS tím více nastává naléhavější je potřeba obrany (vyhlášení stavu ohrožení) a když je trauma hodně silný, tak se jde doslova do paniky - a tím zkreslenější a neadekvátní je reakce na situaci

to jsem pozoroval


V mém okruhu žádní traumatizovaní nejsou, tak to pozorovat nemohu. Ale nedá se říct, že by mi to chybělo. Člověk asi potom zapomene, jak reagují normální lidé.
:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 8:22:09

Re: Adyashanti - diskuse

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 24. zář 2012 16:31:26

Petra píše:
Návštěvník píše:
Petra píše:
Návštěvník to zřejmě pozoroval u sebe - čím víc se bojí, tím víc se brání....


ano, pozoroval jsem u sebe a pozoroval jsem u druhých, že čím větší trauma v CNS tím více nastává naléhavější je potřeba obrany (vyhlášení stavu ohrožení) a když je trauma hodně silný, tak se jde doslova do paniky - a tím zkreslenější a neadekvátní je reakce na situaci

to jsem pozoroval


V mém okruhu žádní traumatizovaní nejsou, tak to pozorovat nemohu. Ale nedá se říct, že by mi to chybělo. Člověk asi potom zapomene, jak reagují normální lidé.
:)


já k tomu zase mám příležitostí dost :-)

vyjádření "normální lidi" Petro, beru jen ve smyslu přirození, tj. autentičtví, srovnaní sami se sebou, takoví lidé jsou uvolnění, otevření, moc jich neznám
Návštěvník
 

Re: Adyashanti - diskuse

Nový příspěvekod Petra » pon 24. zář 2012 16:32:19

Návštěvník píše:Petro, pokud máš za to, že boj je nejefektivnější způsob ochrany


To záleží na situaci, na formě ohrožení.

Návštěvník píše:, tak si velká bojovnice


Někdy.


Návštěvník píše:píšu pouze o psychologické obraně ne o instinktivně-intuiční reakci, která je naprosto žádoucí, ale ta nevychází z traumatu v CNS, naopak to trauma znemožní přirozenou tedy adekvátní - efektivní reakci


A já píšu o té přirozené.
:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 8:22:09

Re: Adyashanti - diskuse

Nový příspěvekod Petra » pon 24. zář 2012 16:37:13

Návštěvník píše:
vyjádření "normální lidi" Petro, beru jen ve smyslu přirození, tj. autentičtví, srovnaní sami se sebou, takoví lidé jsou uvolnění, otevření, moc jich neznám


"Normální" jsem myslela "netraumatizovaní".
:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 8:22:09

Re: Adyashanti - diskuse

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 24. zář 2012 16:38:07

Petra píše:A já píšu o té přirozené.
:)


mně to přišlo, že to nerozlišuješ a že jsi nečetla celou diskuzi k tomuto tématu, což se ti nedivím :D tak proto jsem to upřesnil, i když už po několikáté, že se to týká právě těch neadekvátních reakcí a tam platí to, že čím větší trauma, tím naléhavější nutnost obrany a neadekvátnost reakce, která právě tu přirozenou buď znemožní, nebo dochází k naprosto zbytečnýmu vyhlašování stavu ohrožení v situacích, které vůbec ohrožující nejsou
Návštěvník
 

Re: Adyashanti - diskuse

Nový příspěvekod Petra » pon 24. zář 2012 16:41:38

Návštěvník píše: že čím větší trauma, tím naléhavější nutnost obrany


To je něco jiného, s tím souhlasím.
:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 8:22:09

Re: Adyashanti - diskuse

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 24. zář 2012 17:16:13

Petra píše:
Návštěvník píše: že čím větší trauma, tím naléhavější nutnost obrany


To je něco jiného, s tím souhlasím.
:)


původní výrok tj. "Síla obrany je vždycky přímo úměrná síle strachu, který ji vyvolal."

což posléze zpochybnil Luck, tvrzením, že tomu nemusí vždy tak být

není ode mne, já s ním nicméně souhlasím, ale pouze v tom smyslu co jsi ocitovala:

tedy, že čím větší trauma v CNS, tím naléhavější nutnost obrany ve smyslu zaktivování obranného mechanismu (boj nebo útěk nebo zamrznutí) a že je zatím strach to je naprosto jasné a čím větší ten strach je tím neadekvátnější je pak následná reakce

já jdu hodně přes systematické konstelace a tam se toto zažívá velmi často, například v sobotu jedna žena upadala do paniky jen proto, že měla přijmout energii své vlastní sexuality, ukázalo se, že za tím bylo trauma pokus o znásilnění v mládí, což už dávno jakoby "zapomněla"

kdykoliv se k ní přiblížil nějaký muž a ona pocítila, že by mohlo dojít k fyzickému sblížení, tak šla do paniky a následovali přesně ty obranné mechanismy, podle toho jaká byla zrovna situace - většinou útěk, někdy zamrznutí a když se zdál muž příliš ohrožující, tak agrese vůči němu ...

to jí také přivedlo na konstelace, aby se konečně podívala na kořen svých problémů, ona si to vůbec neuvědomovala, že by ten dávný zážitek mohl toto způsobovat, léta se trápila a nebyla schopná navázat vztah s mužem, rozrušoval jí i náhodný kontakt třeba v přeplněném MHD, jaký kvalitní je pak reálný život, když je v neustálém stresu, si asi dokážeš nebo možná ani ne, představit :what:
Návštěvník
 

Re: Adyashanti - diskuse

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 25. zář 2012 10:54:56

Adyashanti:

"Mysl je nastavená jen na hluk. A když hluk není skutečný, co teda jsem, ptá se mysl podrážděně. Po pravdě většina lidí, když obrátí pozornost od hluku k Tichu, se stane vyděšenými a rozčilenými. A nechtějí o tom slyšet. (Posměšně napodobuje: ) “Tohle není zajímavé. Jdu si najít lepší hluk.“ A potom se stanou vzrušenými, neklidnými, kroutí se na židli, ospalí. Ospalost, to je jeden z nejoblíbenějších obranných mechanismů mysli. (Posměšně:) „Proč jsem jen ospalý pokaždé, když příjdu na satsang, mlask, mlask, chrr.“ :-)) Ale ten nejběžnější obranný mechanizmus je prostě strach. Strach z Ticha. Protože pro to malé, vymyšlené já to znamená smrt."

Hluk - radžas, ospalost - tamas. Možná že jejich síla závisí na tom, jestli jsme si toho všeho už dost užili.
Návštěvník
 

Re: Adyashanti - diskuse

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 26. zář 2012 16:40:09

Návštěvník píše:Hluk - radžas, ospalost - tamas. Možná že jejich síla závisí na tom, jestli jsme si toho všeho už dost užili.

Podle mé zkušenosti čím víc si něčeho užíváme, tím víc se z toho stává ´normálka´a postupně nám to přestává přinášet uspokojení. Nakonec se už ani neohlídneš za tím, co tě dřív zvedlo k aktivitě. A jak tohle pokračuje dál a dál, opakuje se tahle zkušenost se vším a roste potřeba najít něco trvale uspokojivého, protože radžas s tamasem přestávají fungovat: ať získáš cokoliv nebo se v čemkoliv necháš utopit, výsledkem je permanentní ´kocovina z existence´.

To je chvíle, kdy se pomalu začne na obzoru objevovat smrt ega.
Návštěvník
 

Re: Adyashanti - diskuse

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 27. zář 2012 8:24:16

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Hluk - radžas, ospalost - tamas. Možná že jejich síla závisí na tom, jestli jsme si toho všeho už dost užili.

Podle mé zkušenosti čím víc si něčeho užíváme, tím víc se z toho stává ´normálka´a postupně nám to přestává přinášet uspokojení. Nakonec se už ani neohlídneš za tím, co tě dřív zvedlo k aktivitě. A jak tohle pokračuje dál a dál, opakuje se tahle zkušenost se vším a roste potřeba najít něco trvale uspokojivého, protože radžas s tamasem přestávají fungovat: ať získáš cokoliv nebo se v čemkoliv necháš utopit, výsledkem je permanentní ´kocovina z existence´.

To je chvíle, kdy se pomalu začne na obzoru objevovat smrt ega.


pod tohle se podepisuju :yes:
Návštěvník
 

Re: Adyashanti - diskuse

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 27. zář 2012 9:05:37

Asi záleží na karmě, jak to u koho probíhá. Ta nedobrovolná permanentní ´kocovina´ urychluje vývoj, dalo by se říct, že ´vypaluje´ sklon ulpívat. On se tak rozpouští u všeho, s čím se setkáváš a co tě zatím v různé míře bavilo, nejen u toho, čeho sis už do sytosti užil.
Návštěvník
 

Re: Adyashanti - diskuse

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 10. kvě 2014 10:28:16

Linda píše:Adyashanti: Jaké je to žít probuzený život?



Když žiješ probuzený život, v probuzeném bytí, které jsi, tak jsi sám, a konečně se cítíš dobře sám. Jsi sám, ale vůbec ne osamělý.

Když žiješ probuzený život, tím, co skutečně jsi, tak už si nikdy nevytvoříš představu toho, jaké to je. Dokonce, i když se to děje, tak si nevytvoříš představu, protože budeš vědět, že jsou to všechno jen pouhé představy.



:)
Návštěvník
 

Re: Adyashanti - diskuse

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 10. kvě 2014 10:33:32

Návštěvník píše:
Linda píše:Adyashanti: Jaké je to žít probuzený život?

Dokonce, i když se to děje, tak si nevytvoříš představu, protože budeš vědět, že jsou to všechno jen pouhé představy.



:)
Návštěvník
 

Re: Adyashanti: videa a texty

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 26. led 2016 6:30:31

Návštěvník
 

Re: Co nás činí šťastnými

Nový příspěvekod ... » pon 01. kvě 2017 11:00:20

Mně tedy nic štastným nečiní
...
 

Re: Co nás činí šťastnými

Nový příspěvekod lklknml » stř 31. kvě 2017 13:29:14

Návštěvník píše:

No dobře, tohle je všechno pěkné a moudré.
Tak proč má ten pán takový jakýsi latentní výraz, řekněme.. sadistické bestie?
lklknml
 

Re: Co nás činí šťastnými

Nový příspěvekod lklknml » stř 31. kvě 2017 13:51:21

Tak jedno vysvětlení mě napadá.
V Bibli, Izašiáš 45,7 se praví: "Já vytvářím světlo a tvořím tmu, působím pokoj a tvořím zlo, já Hospodin konám všechny tyto věci".
Z hlediska nižšího vědomí je to nepochopitelné, resp. vyúsťuje v akceptaci myšlení sadistické bestie. Vyšší vědomí se však v těchto intencích nepohybuje (ostatně, Hospodinův zákaz jíst ovoce ze Stromu poznání nebyl samoúčelný).
A koneckonců, nevystihuje toto paradigma, že největší z ďáblů je právě Světlonoš?
lklknml
 

Re: Adyashanti - diskuse

Nový příspěvekod lklknml » stř 31. kvě 2017 19:13:57

Nemiloval snad Andrej Čikatilo, učitel, co vystudoval ruskou literaturu?

Obrázek
lklknml
 

Re: Adyashanti - diskuse

Nový příspěvekod lklknml » stř 31. kvě 2017 19:34:11

Zdeněk píše:Nemiloval snad Andrej Čikatilo, učitel, co vystudoval ruskou literaturu?

Obrázek

Co tedy, ve smyslu Adyashantiho otázky, činí Andreje Čikatila šťastným?

Neboli, ve smyslu Adyashantiho učení, má Adyashantiho a Čikatila tvář něco společného?
lklknml
 

PředchozíDalší

Zpět na Adyashanti

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron