Adyashanti - diskuse

Re: Co nás činí šťastnými

Nový příspěvekod .Petra » úte 06. čer 2017 19:14:06

Zdeněk píše:
.Petra píše:Osviceni predvsim nikoho nepoucuji, kdo o to nema zajem, a nikdy nikoho o sve pravde nepresvedcuji. Podle nich ma samozrejme kazdy pravo na svou pravdu.

"Proč mou řeč nechápete? Proto, že nemůžete snést mé slovo. Váš otec je ďábel a vy chcete dělat, co on žádá. On byl vrah od počátku a nestál v pravdě, poněvadž v něm pravda není. Když mluví, nemůže jinak než lhát, protože je lhář a otec lži. Já mluvím pravdu, a proto mi nevěříte." (Janovo evangelium, 8, 43-45)

Měli oni poučovaní zájem poslouchat Ježíšovu řeč? To asi těžko, když se jej chystali kamenovat. Nebo snad měli podle Ježíše "samozřejmě právo na svou pravdu"? :)


Podle me je Jezis nepoucuje, nybrz popisuje to, co je, co se deje. Vzdyt vi, ze ho nemohou pochopit.
.Petra
 

Re: Co nás činí šťastnými

Nový příspěvekod lklknml » stř 07. čer 2017 7:27:32

.Petra píše:Podle me je Jezis nepoucuje, nybrz popisuje to, co je, co se deje. Vzdyt vi, ze ho nemohou pochopit.

Kecáš.

Člověk v sobě mívá několik vrstev, i tu povrchní, nejvíce vzdálenou, třeba i odpadlou od Boha.
Ježíš se ve svém proslovu opíral o tu posluchačovu hlubší vrstvu, což se pochopitelně té vrchní nelíbilo.
Něco trochu podobného dělám já teď.
lklknml
 

Re: Co nás činí šťastnými

Nový příspěvekod .Petra » stř 07. čer 2017 7:59:05

Zdeněk píše:
.Petra píše:Podle me je Jezis nepoucuje, nybrz popisuje to, co je, co se deje. Vzdyt vi, ze ho nemohou pochopit.

Kecáš.

Člověk v sobě mívá několik vrstev, i tu povrchní, nejvíce vzdálenou, třeba i odpadlou od Boha.
Ježíš se ve svém proslovu opíral o tu posluchačovu hlubší vrstvu, což se pochopitelně té vrchní nelíbilo.
Něco trochu podobného dělám já teď.


Kecas.
.Petra
 

Předchozí

Zpět na Adyashanti

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků