Adyashanti - diskuse

Re: Adyashanti - diskuse

Nový příspěvekod teonik » sob 22. zář 2012 10:31:06

odvaha-kuráž
definoval bych to jako něco,vycházející ze srdce...
přestože mám kam couvat...necouvám
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 7:18:16
Bydliště: havířov

Re: Adyashanti - diskuse

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 22. zář 2012 11:03:22

Návštěvník píše:Co všechno může vyvolat odvahu?
U zvířete je to reakce na stav takového ohrožení, že už nemá kam couvnout. A u nás?

Může vzniknout odvaha, když neexistuje ohrožení?
Návštěvník
 

xxx

Nový příspěvekod Luck » sob 22. zář 2012 11:23:12

Může vzniknout odvaha, když neexistuje ohrožení?

Odvážní můžeme být i bez pocitu bezprostředního ohrožení.

Co je "odvaha," to je možná téma k samostatnému zamyšlení


:)
Luck
 
Příspěvky: 234
Registrován: pát 23. zář 2011 14:56:36

Re: Adyashanti - diskuse

Nový příspěvekod Petra » sob 22. zář 2012 11:26:33

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Co všechno může vyvolat odvahu?
U zvířete je to reakce na stav takového ohrožení, že už nemá kam couvnout. A u nás?

Může vzniknout odvaha, když neexistuje ohrožení?



http://cs.wikipedia.org/wiki/Odvaha
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 8:22:09

Re: Adyashanti - diskuse

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 22. zář 2012 11:35:31

Návštěvník píše:Co všechno může vyvolat odvahu?
U zvířete je to reakce na stav takového ohrožení, že už nemá kam couvnout. A u nás?

teonik píše:odvaha-kuráž
přestože mám kam couvat...necouvám

A není to spíš než odvaha ochota žít to, co je, i když to může být nepříjemné (že by statečnost? ochota něco snášet?), místo rozhodnutí od-vážit se, roz-houpat se a vyskočit ven ze situace, která mě ohrožuje, a vytvořit jinou, která mi vyhovuje líp a budu se v ní cítit bezpečnější?

V té ochotě cítím přijetí, souhlas, v odvaze potřebu od-vázat se a zaútočit, nedat se
Návštěvník
 

Re: Adyashanti - diskuse

Nový příspěvekod Linda » sob 22. zář 2012 12:00:00

vostalpetr píše: když znechuceně rezignuje (seru na to) tak je to sice s nějakou emocí, ale stejně tu vůli pustím,
a za chvíli pustím i tu emoci, proč by si ji měl držet ?

Většinou se ta emoce nepustí úplně celá, jen zeslábne a její zbytek zapadne do podvědomí. Připojí se tam k tzv. emočnímu tělu, které se začalo vytvářet už v dětství vším, co byl člověk nucený držet v sobě na uzdě a nemohl si dovolit to projevit a prožít naplno - tedy každý, koho se rodiče snažili vychovávat, aby se choval a jednal tak, jak to považovali za správné.

Zaktivuje se to v nás pak během života pokaždé i jen vzdáleně podobnou situací a pomalu se to v nás nasčítává. Kdyby ne, nebyl by důvod se zajímat o emoční tělo a jeho vliv a psychologové i psychiatři by byli bez práce. Zdá se ale, že to zatím nehrozí, poruch z nerozpuštěných emocí spíš přibývá než ubývá.
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 11:43:47

Re: Adyashanti - diskuse

Nový příspěvekod Petra » sob 22. zář 2012 12:00:34

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Co všechno může vyvolat odvahu?
U zvířete je to reakce na stav takového ohrožení, že už nemá kam couvnout. A u nás?

teonik píše:odvaha-kuráž
přestože mám kam couvat...necouvám

A není to spíš než odvaha ochota žít to, co je, i když to může být nepříjemné (že by statečnost? ochota něco snášet?), místo rozhodnutí od-vážit se, roz-houpat se a vyskočit ven ze situace, která mě ohrožuje, a vytvořit jinou, která mi vyhovuje líp a budu se v ní cítit bezpečnější?

V té ochotě cítím přijetí, souhlas, v odvaze potřebu od-vázat se a zaútočit, nedat se


Nic si z toho nedělej, že nejsi odvážný/á. Být odvážný je ok, nebýt - taky. Odvážných lidí je mnohem méně než těch neodvážných. Přemoci strach se každému nepodaří, a tak je radši ochotný snášet nepříjemné věci. To je úplně běžné.
:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 8:22:09

xxx

Nový příspěvekod Luck » sob 22. zář 2012 12:04:17

A není to spíš než odvaha ochota žít to, co je,

Řekl bych, že tahle "odvaha" se blíží k tomu, co chtěl Teonik říct.

Proto jsem tam to slůvko "odvaha" vnesl.

:)
Luck
 
Příspěvky: 234
Registrován: pát 23. zář 2011 14:56:36

Re: Adyashanti - diskuse

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 22. zář 2012 12:05:40

Petra píše:
Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Co všechno může vyvolat odvahu?
U zvířete je to reakce na stav takového ohrožení, že už nemá kam couvnout. A u nás?

teonik píše:odvaha-kuráž
přestože mám kam couvat...necouvám

A není to spíš než odvaha ochota žít to, co je, i když to může být nepříjemné (že by statečnost? ochota něco snášet?), místo rozhodnutí od-vážit se, roz-houpat se a vyskočit ven ze situace, která mě ohrožuje, a vytvořit jinou, která mi vyhovuje líp a budu se v ní cítit bezpečnější?

V té ochotě cítím přijetí, souhlas, v odvaze potřebu od-vázat se a zaútočit, nedat se


Nic si z toho nedělej, že nejsi odvážný/á. Být odvážný je ok, nebýt - taky. Odvážných lidí je mnohem méně než těch neodvážných. Přemoci strach se každému nepodaří, a tak je radši ochotný snášet nepříjemné věci. To je úplně běžné.
:)

Podle mě je mnohem větší odvaha nutná ke snášení nepříjemných věcí, například zvážit, co ti někdo říká, než rovnou zaútočit a přisoudit chybu druhému.
Návštěvník
 

Re: xxx

Nový příspěvekod Petra » sob 22. zář 2012 12:11:16

Luck píše:
A není to spíš než odvaha ochota žít to, co je,

Řekl bych, že tahle "odvaha" se blíží k tomu, co chtěl Teonik říct.

Proto jsem tam to slůvko "odvaha" vnesl.

:)


Snášet nepříjemnou situaci, která se nedá změnit nebo jen při velkých ztrátách pro druhé, se nenazývá odvaha, ale trpělivost.
:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 8:22:09

Re: Adyashanti - diskuse

Nový příspěvekod Petra » sob 22. zář 2012 12:17:46

Návštěvník píše:Podle mě je mnohem větší odvaha nutná ke snášení nepříjemných věcí, například zvážit, co ti někdo říká, než rovnou zaútočit a přisoudit chybu druhému.


Odvaha je pojem spojený s tím přemoci strach a něco řešit - ne něco snášet.
Někdo ji má, někdo ne - obojí je ok.
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 8:22:09

Re: Adyashanti - diskuse

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 22. zář 2012 12:32:03

Podle mě je mnohem větší odvaha nutná ke snášení nepříjemných věcí

:yes:

Petra píše:Odvaha je pojem spojený s tím přemoci strach a něco řešit - ne něco snášet.

Ke snášení finálního stadia rakoviny s vnitřní vyrovnaností je nutné překonat velký strach.
Návštěvník
 

Re: Adyashanti - diskuse

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 22. zář 2012 12:46:37

Návštěvník píše:
Podle mě je mnohem větší odvaha nutná ke snášení nepříjemných věcí

:yes:

Petra píše:Odvaha je pojem spojený s tím přemoci strach a něco řešit - ne něco snášet.

Ke snášení finálního stadia rakoviny s vnitřní vyrovnaností je nutné překonat velký strach.

Čím ho překonal? Smířil a vyrovnal se se svou smrtelností, přijal i to, že léky neutlumí všechnu bolest.
Je tedy nutná k přijetí odvaha? Je nutná ke smíření se s něčím odvaha?

Nebo je to spíš vymizení egoistické potřeby sebe-zajištění? Opravdu nevím.
Návštěvník
 

Re: Adyashanti - diskuse

Nový příspěvekod Petra » sob 22. zář 2012 12:48:43

Návštěvník píše:Ke snášení finálního stadia rakoviny s vnitřní vyrovnaností je nutné překonat velký strach.


Spíš se s ním vyrovnat nebo ho potlačit. O tom se pak říká: "statečně" to snáší - ale jistě ne "odvážně".

Odvaha je potřeba pro vstup do situace, o které se ví, že bude podstatně či mnohem nebezpečnější než ta situace, co je.
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 8:22:09

Re: Adyashanti - diskuse

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 22. zář 2012 12:59:24

Petra píše:
Návštěvník píše:Ke snášení finálního stadia rakoviny s vnitřní vyrovnaností je nutné překonat velký strach.


Spíš se s ním vyrovnat nebo ho potlačit. O tom se pak říká: "statečně" to snáší - ale jistě ne "odvážně".

Odvaha je potřeba pro vstup do situace, o které se ví, že bude podstatně či mnohem nebezpečnější než ta situace, co je.

Vyrovnat se s něčím je možné, teprve když to člověk přijme. K vyrovnanosti se nedá dospět potlačením strachu.
Ve vyrovnanosti je mír, klid. Přijalo se to takové, jaké to je, proto strach zmizel. V potlačení je vždycky znát skrytá obrana, napětí, odmítání.

pozn: Když je někdo statečný, znamená to, že není odvážný? Statečný rytíř nebyl odvážný, když bojoval s drakem?
Návštěvník
 

Re: Adyashanti - diskuse

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 22. zář 2012 13:24:32

Návštěvník píše:Podle mě je mnohem větší odvaha nutná ke snášení nepříjemných věcí

Ten smrtelně nemocný člověk se vyrovnal se svým strachem. Uvědomil si svůj strach a přijal, že se nezadržitelně blíží konec. Proto byl od té chvíle pokojný, vyrovnaný. K přijetí neodvratnosti nastávající smrti je podle mě nutná větší odvaha, než když se bojovník vrhá do bitvy, protože ten má vždycky určitou šanci, že přežije.
Návštěvník
 

Re: Adyashanti - diskuse

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 22. zář 2012 13:31:19

Pustil lpění na životě... smrtelně nemocný člověk, ne ten bojovník.
Ten do toho naopak šel s plným nasazením, aby o život nepřišel
Návštěvník
 

Re: Adyashanti - diskuse

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 22. zář 2012 13:38:13

Pustil lpění na životě... smrtelně nemocný člověk, ne ten bojovník.
Ten do toho naopak šel s plným nasazením, aby o život nepřišel



Pokud chceš plný nasazení,
pak musíš pustit lpění na životě, na vítězství,
protože jinak lpění na životě tě svazuje - strach,

když pustíš lpění, jsi bez strachu a nejsi ničím omezován, je zde jen boj....


Kdo svůj život zratí, ten jej znovu nalezne,
není jen návod na duchovnost,
ale i na situace, kdy ti jde o život....

Moje zkušenost z boje (moderní šerm),
jsou jistě bojovníci, kteří bojují jak o život,
a nemaj šanci proti těm co neulpívají na vítězství,
prostě nemaj,

tamti jsou v čase o život a ty jsou v přítomném okamžiku....
Návštěvník
 

Re: Adyashanti - diskuse

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 22. zář 2012 13:43:13

Takže čím větší strach, tím větší bojovnost?
Návštěvník
 

Re: Adyashanti - diskuse

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 22. zář 2012 18:20:28

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
Podle mě je mnohem větší odvaha nutná ke snášení nepříjemných věcí

:yes:

Petra píše:Odvaha je pojem spojený s tím přemoci strach a něco řešit - ne něco snášet.

Ke snášení finálního stadia rakoviny s vnitřní vyrovnaností je nutné překonat velký strach.

Čím ho překonal? Smířil a vyrovnal se se svou smrtelností, přijal i to, že léky neutlumí všechnu bolest.
Je tedy nutná k přijetí odvaha? Je nutná ke smíření se s něčím odvaha?

Nebo je to spíš vymizení egoistické potřeby sebe-zajištění? Opravdu nevím.

Asi přijde na to, co předcházelo. Někdo může být tak ubitý utrpením, že nepotřebuje odvahu, prostě nakonec svolí: tak jo, dobře. Je v tom pozitivní energie, souhlas, není to rezignace. V té je cítit odpor poraženého a nesouhlas, i když už nemá sílu tomu dál čelit.
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Adyashanti

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků