Adyashanti - diskuse

Re: Co nás činí šťastnými

Nový příspěvekod .Petra » úte 06. čer 2017 8:55:36

Zdeněk píše: Ježíš se zdráhal kázat či pomáhat nežidům (viz kananejská žena).

Osviceni predvsim nikoho nepoucuji, kdo o to nema zajem, a nikdy nikoho o sve pravde nepresvedcuji. Podle nich ma samozrejme kazdy pravo na svou pravdu. Nejsou misionari. Jezis sice vyslal sve zaky, aby lidem vypraveli o Bozim kralovstvi, ale take jim rekl, ze toho, kdo o to nema zajem, maji nechat a jit dal.
Neosviceni jsou casto misionari a prosazuji svou pravdu jako vseobecnou pravdu. Snazi se druhe presvedcit - obcas dost nemilosrdne - ze jen oni vedi, jak to opravdu je. Proste normalni ega. :)
.Petra

Nový příspěvekod Jana » úte 06. čer 2017 9:13:33

.Petra píše:
Zdeněk píše: Ježíš se zdráhal kázat či pomáhat nežidům (viz kananejská žena).

Osviceni predvsim nikoho nepoucuji, kdo o to nema zajem, a nikdy nikoho o sve pravde nepresvedcuji. Podle nich ma samozrejme kazdy pravo na svou pravdu. Nejsou misionari. Jezis sice vyslal sve zaky, aby lidem vypraveli o Bozim kralovstvi, ale take jim rekl, ze toho, kdo o to nema zajem, maji nechat a jit dal.
Neosviceni jsou casto misionari a prosazuji svou pravdu jako vseobecnou pravdu. Snazi se druhe presvedcit - obcas dost nemilosrdne - ze jen oni vedi, jak to opravdu je. Proste normalni ega. :)

Čim je jasnější, čím jsme, tím větší svobodu vše dostává.
Jana
moderátor

Nový příspěvekod .Petra » úte 06. čer 2017 9:41:01

Jana píše:

Jo, Jani, ty mas tu uplne nejlepsi a nejvetsi pravdu. :D
.Petra

Re: Adyashanti - diskuse

Nový příspěvekod Zdeněk » úte 06. čer 2017 16:43:12

Jana píše:Láska totiž vede k poznávání Jednoty všeho

To jsou však slova ze Stromu poznání, skrze které si nehodná mysl způsobí pád: Ďábel a Bůh jsou jedno.
Zdeněk

Nový příspěvekod Zdeněk » úte 06. čer 2017 16:46:40

.Petra píše:Osviceni predvsim nikoho nepoucuji, kdo o to nema zajem, a nikdy nikoho o sve pravde nepresvedcuji. Podle nich ma samozrejme kazdy pravo na svou pravdu.

"Proč mou řeč nechápete? Proto, že nemůžete snést mé slovo. Váš otec je ďábel a vy chcete dělat, co on žádá. On byl vrah od počátku a nestál v pravdě, poněvadž v něm pravda není. Když mluví, nemůže jinak než lhát, protože je lhář a otec lži. Já mluvím pravdu, a proto mi nevěříte." (Janovo evangelium, 8, 43-45)

Měli oni poučovaní zájem poslouchat Ježíšovu řeč? To asi těžko, když se jej chystali kamenovat. Nebo snad měli podle Ježíše "samozřejmě právo na svou pravdu"? :)
Zdeněk

Nový příspěvekod Jana » úte 06. čer 2017 17:07:44

Zdeněk píše:
Jana píše:Láska totiž vede k poznávání Jednoty všeho

To jsou však slova ze Stromu poznání, skrze které si nehodná mysl způsobí pád: Ďábel a Bůh jsou jedno.

Ďábel existuje jen v iluzi dvojnosti a dvojnost způsobuje halucinogenní jablko ze stromu poznání dobrého a zlého , pro které nastává vyhnání z ráje.

V samotném ráji bez konzumace tohoto jablka, díky kterému "víme" co je dobré a zlé, nic zlého neexistuje. Vždyť Bůh stvořil všechno dobré.

Co je na Tvé existenci právě teď zlé, pokud o ní nepřemýšlíš?

Ano, ta nehodná mysl, která zatoužila znát víc než to dobré a díky tomu zná i zlé, způsobí pád. Jednota se díky ní dělí na dualitu.

Vedle možnosti poznávat ráj je tu možnost poznávat i peklo.

Z pohledu iluze dvojnosti se ten, jehož mysl nezná zlé, může jevit jako idiot, jako blázen.

Osho k tomuhle například říká:

" Máte úplnou pravdu, na tomhle světě mohou jen blázni být šťastní a plní radosti. Já jsem si zvolil bláznivost s její radostí, blažeností a tancem; vy jste si zase vybrali rozumnost a její bídu, trýzeň a peklo - naše volby jsou různé. Buďte si tedy rozumní a ponechte si své utrpení; mně ale ponechte mou pošetilost. Nebuďte tím dotčeni; ani já se necítím být uražený - na světě je tolik rozumných lidí, ale mě to neuráží."
Jana
moderátor

Nový příspěvekod Jana » úte 06. čer 2017 17:10:19

.Petra píše:
Jana píše:

Jo, Jani, ty mas tu uplne nejlepsi a nejvetsi pravdu. :D

Péťo, něco takového fakt nevím.

Obrázek
Jana
moderátor

Nový příspěvekod .Petra » úte 06. čer 2017 19:14:06

Zdeněk píše:
.Petra píše:Osviceni predvsim nikoho nepoucuji, kdo o to nema zajem, a nikdy nikoho o sve pravde nepresvedcuji. Podle nich ma samozrejme kazdy pravo na svou pravdu.

"Proč mou řeč nechápete? Proto, že nemůžete snést mé slovo. Váš otec je ďábel a vy chcete dělat, co on žádá. On byl vrah od počátku a nestál v pravdě, poněvadž v něm pravda není. Když mluví, nemůže jinak než lhát, protože je lhář a otec lži. Já mluvím pravdu, a proto mi nevěříte." (Janovo evangelium, 8, 43-45)

Měli oni poučovaní zájem poslouchat Ježíšovu řeč? To asi těžko, když se jej chystali kamenovat. Nebo snad měli podle Ježíše "samozřejmě právo na svou pravdu"? :)

Podle me je Jezis nepoucuje, nybrz popisuje to, co je, co se deje. Vzdyt vi, ze ho nemohou pochopit.
.Petra

Nový příspěvekod Zdeněk » stř 07. čer 2017 7:23:46

Jana píše:Ďábel existuje jen v iluzi

Pak i zlo existuje jen v iluzi.

Ještě téhož dne do něj vlákal 6letého Vláďu a 9letého Oldu. Toho napadl nožem a sekerou jako prvního. Vláďa sledoval brutální vraždu z horní palandy - podle hodnověrných svědků zbělely přihlížejícímu dítěti vlasy.

Tipuji, že sem vložíš text, jak to ony dětské oběti neviděly správně.
Ani Lazar nezemřel takovouto děsivou smrtí, přesto však Ježíšovi vytryskly slzy.

Jano, stává se z tebe magor (což byl ostatně Osho svým způsobem také).
Zdeněk

Nový příspěvekod Zdeněk » stř 07. čer 2017 7:27:32

.Petra píše:Podle me je Jezis nepoucuje, nybrz popisuje to, co je, co se deje. Vzdyt vi, ze ho nemohou pochopit.

Kecáš.

Člověk v sobě mívá několik vrstev, i tu povrchní, nejvíce vzdálenou, třeba i odpadlou od Boha.
Ježíš se ve svém proslovu opíral o tu posluchačovu hlubší vrstvu, což se pochopitelně té vrchní nelíbilo.
Něco trochu podobného dělám já teď.
Zdeněk

PředchozíDalší

Zpět na Adyashanti