O přítomnosti

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:) :( ;) :P 8) :D :'-( :knock: :green: :sos: :confused: :yes: :phew: :crazy: :what: :yeah: :hm:
Zobrazit další smajlíky
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je zapnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   

Pokud si přejete přidat jednu nebo více příloh, vyplňte následující údaje.

Rozšířit náhled Přehled tématu: O přítomnosti

Re: O přítomnosti

Příspěvek od Návštěvník » sob 11. úno 2023 8:57:28

Obrázek

Budoucnost je pojem, neexistuje. Nic takového jako zítra neexistuje. Nikdy nebude, protože čas je vždy teď. To je jedna z věcí, které objevíme, když přestaneme mluvit sami se sebou a přestaneme myslet. Zjišťujeme, že existuje pouze přítomnost, pouze věčné nyní.

Alan Wats

Re: O přítomnosti

Příspěvek od Návštěvník » stř 01. úno 2023 22:12:54

Re: O přítomnosti

Příspěvek od Návštěvník » stř 28. pro 2022 8:31:01

Re: O přítomnosti

Příspěvek od Návštěvník » úte 20. pro 2022 17:58:07

Pozorovali jste své myšlenky, své okolí, své vztahy, ale přesto nemůžete setřást špatný pocit uvnitř. Proč tam je? Proč se po zastavení myšlenek cítíme špatně? Je pravděpodobné, že vaše myšlenky vytvořily činy a když jim věnujete pozornost, tyto reakce lze také pozorovat a rozplynou se a vy zůstanete v přítomném okamžiku, v přítomnosti.

Re: O přítomnosti

Příspěvek od Návštěvník » úte 06. pro 2022 22:14:48

Re: O přítomnosti

Příspěvek od Návštěvník » úte 06. pro 2022 10:14:00

"Uvědomil jsem si, že minulost a budoucnost jsou skutečné iluze, že existují v přítomnosti, což je to, co existuje a vše, co existuje."
– Alan Watts.

Re: O přítomnosti

Příspěvek od Návštěvník » čtv 01. pro 2022 21:43:41

Je ve vašem životě vždy něco špatně? To by mohl být důvod.

Re: O přítomnosti

Příspěvek od Jana » ned 06. lis 2022 11:07:56

Re: O přítomnosti

Příspěvek od Návštěvník » čtv 06. říj 2022 21:44:15

Přijmout a poté jednat.

Cokoliv přítomný okamžik obsahuje, přijměte to, jako byste si to vybrali.

Obrázek

Re: O přítomnosti

Příspěvek od Návštěvník » sob 16. črc 2022 22:16:07

Re: O přítomnosti

Příspěvek od petr vostál » stř 13. črc 2022 23:03:23

Jak budete pokračovat v zaměření své pozornosti,
¨


Tak budete postupně blbnout a blbnout až zblbnete úplně,

akoráte že už budete tak zblblí, že už nikdy nevodblbnete...

Re: O přítomnosti

Příspěvek od petr vostál » stř 13. črc 2022 22:57:06

Ptáš se ale, jak žít v TEĎ? Je to jednoduché: mysli a jednej tak, jako bys v něm už byl. A nejen jako bys byl jím samým. Nadjá žije v TEĎ a ty jsi přece Nadjá (pozn. Nadjá je esenciální „část“ Bytosti (Ducha), která je neustále ve „spojení“ s jednotlivými „částmi“ (formami) Bytosti a je jakýmsi řídícím centrem Bytosti a zároveň je tou částí Bytosti, která je „nejblíže“ k Bohu.). Odvrhni náhle jména a tvary věcí, zejména svého těla a už tím ses vlastně ocitl v TEĎ. Přestaň být vázán časem, alespoň na chvíli, na malý okamžik, a zažij náhle TEĎ! Vžij se do toho, že už Pravdu máš, buď o tom přesvědčen a pevně tomu věř. Není to ve skutečnosti nepravda, ty však o Pravdě nevíš. Vžij se do toho, že o ní náhle víš! Je to autosugesce, ale ty ji můžeš přetvořit v Pravdu Skutečnosti. Nezůstávej stále začátečníkem, když můžeš pokročit.Jasně, prostě se voblbni představou,

jinými slovy vysni si svůj duchovní svět přítomnosti,

a říkej tomu Pravda ...

:confused:

Re: O přítomnosti

Příspěvek od Návštěvník » ned 10. črc 2022 12:52:08„Čím víc budete ctít a marinovat svou pozornost v poznání, že všechny věci, které se projevují, je možné pozorovat, tím víc budete vidět, že to, co je pozoruje, není zachyceno v bublině jejich scénáře.

Jak budete pokračovat v zaměření své pozornosti, tak se pocit sebe sama se změní z bytí v osobní představě o sobě samém na pocit přítomnosti, jakousi prázdnotu či prostornost."

Re: O přítomnosti

Příspěvek od Návštěvník » sob 26. bře 2022 19:21:50

Žij v TEĎ! – Eduard Tomáš

Obrázek

TEĎ je branou do věčnosti. Nauč se odmyslit si pocit své individuální osobnosti. Je dobře žít bez tohoto pocitu. Jde to snadno, když si uvědomíš současný okamžik – TEĎ. Nebo bytí v TEĎ. V TEĎ mizí ego i se svými myšlenkami a ani by se tam nevešlo se všemi jeho starostmi. Ty nejsou v TEĎ, neboť jsou závislé na egu. Jestliže si je ještě uvědomuješ, pak nejsi v TEĎ. Žití v TEĎ přináší klid a spokojenost. A kupodivu, ta se do TEĎ vejde, nebo z něho přetéká. Obojí je docela dobře možné a velice lahodné. V TEĎ je všechno přirozené a uspokojivé. Proto: ŽIJ V TEĎ! Ale pozor! Začneš li uvažovat o TEĎ, už tam nejsi. Každá sebemenší myšlenka ruší pobyt v TEĎ. Ale stačí znovu „jen být“, a už jsi zase v TEĎ. Doporučuje se přitom ztlumit dech.

BUĎ! Jenom BUĎ a žij v TEĎ. Vydrž tam a žij v TEĎ co nejdéle. Povznes se nad čas i prostor. V TEĎ není žádná vůle, a proto tam není ani osud. Ani žádná karma tam není. Výsledky osudu zažíváme v čase, nikoliv v TEĎ. Pravé Já žije jenom v TEĎ. Je nad karmou, nad radostí i potěšením, a proto se mu říká svoboda a štěstí. V Já není nic co bychom si mohli přát. Je to ztráta individuality, což se projevuje jako rozplynutí do úplné svobody. Jsem nekonečná svoboda, prostá všeho zla – to je zkušenost života Jáství, to je zkušenost v TEĎ.

Čím je toto Já? Je to nejpřirozenější Bytí v životě člověka. Je vším, co vůbec je průzračné jako nic. A přesto to není NIC. Je to průzračné bytí, které nic nemá, ale také nic nepotřebuje. Je tak ryzí a dokonalé, že v něm není nic, co bys ještě chtěl. Není však individuem ani není individualitou, a přece jedná i řídí události světů. Najdeš je všude, ale především v TEĎ. Dovede proměnit osud lidí i lidstva, a přesto dovoluje, aby si každý vytvářel svůj vlastní osud. To plyne z jeho absolutní moudrosti a dobroty. Nikdo jiný není zodpovědný za to, co se ti přihodí, než ty sám. Ti druzí jsou pouhými nástroji našich příhod. Když žiješ v Já a v TEĎ, karma se pročistí. Proto žij v TEĎ.

Ptáš se ale, jak žít v TEĎ? Je to jednoduché: mysli a jednej tak, jako bys v něm už byl. A nejen jako bys byl jím samým. Nadjá žije v TEĎ a ty jsi přece Nadjá (pozn. Nadjá je esenciální „část“ Bytosti (Ducha), která je neustále ve „spojení“ s jednotlivými „částmi“ (formami) Bytosti a je jakýmsi řídícím centrem Bytosti a zároveň je tou částí Bytosti, která je „nejblíže“ k Bohu.). Odvrhni náhle jména a tvary věcí, zejména svého těla a už tím ses vlastně ocitl v TEĎ. Přestaň být vázán časem, alespoň na chvíli, na malý okamžik, a zažij náhle TEĎ! Vžij se do toho, že už Pravdu máš, buď o tom přesvědčen a pevně tomu věř. Není to ve skutečnosti nepravda, ty však o Pravdě nevíš. Vžij se do toho, že o ní náhle víš! Je to autosugesce, ale ty ji můžeš přetvořit v Pravdu Skutečnosti. Nezůstávej stále začátečníkem, když můžeš pokročit.

Vypátrej, odkud tento okamžik přišel a kam jde. Co je před ním a co za ním? Je bez času! Blaženost je zdrojem okamžiku TEĎ. Snaž se pochopit (a odhalit) tento zdroj a zůstat v něm. Neboj se zůstat bez času. Je to, jako bys právě zemřel a přitom zůstal živ nesmrtelný. Do současnost čili do TEĎ se můžeš dostat také tichým pozorováním dechu. Dýcháš v současnosti, v TEĎ. Tj. v přítomnosti. Dýchej přirozeně. Pevným soustředěním se na dech odpadne myšlení na minulost a budoucnost a ty budeš žít TEĎ.

Re: O přítomnosti

Příspěvek od Pedriito » sob 18. pro 2021 17:03:29

Havran, koza, a můj sebevrah Pšenda, to jsou inteligenti.

Re: O přítomnosti

Příspěvek od VOSTÁLNÍK » sob 18. pro 2021 15:32:28

Jenomže jak chceš ospravedlnit pomoc černouškům kdesi v Kongu a cestou jím mimochodem vyrabovat zem


Já bych zkusil rasismus, my pejskaři jsme rasisti a nikdo nám nenamluví že mopslík je rychlej jako chrt,

a pražskej je krysařík inteligentní jako kolie...

Stejně tak i pohan je zcela určitě méněcenej než křestan či muslim a kongo je větší prdel než čechy i když po letech socialismu už to není tak jistý...

Re: O přítomnosti

Příspěvek od salmo1cz. » sob 18. pro 2021 11:50:37

VOSTÁLNÍK píše:Já nikoho do prdele bez vysvětlení neposílám,

že si to pak dotyční nepřečtou páč je zaujme pouze moje poslání do prdele,

to je jejich problém,

vysvětlení vždycky dostávaj, včetně idiotky Jany která nahání na netu kdejakou píčovinu kterou sem pak nasere...

A oni pak pošlou do prdele mě a brečej a ztěžujou si ale žádný argumenty k tomu co jsem napsal nedodaj a pokud jo, tak jsou to opět píčoviny....


To není moje chyba že pablbům nikdo nevysvětlil karmický zákony, to je věc mistrů že svý žáky připotávaj k duchovním berličkám a dělaj z nich invalidy...

Ono to co má wu wej jako nečinění, resp.nezasahování do osudů a karmy.Mmj.se tím uznává samotný princip univerza.To měla většina náboženství.
Jenomže jak chceš ospravedlnit pomoc černouškům kdesi v Kongu a cestou jím mimochodem vyrabovat zem.
To jsi chtěl vysvětlit lidem?
Víš že je to bláhovost.
Protože nehodící se škrtněte.
Takhle jednoduše se z Krista udělala politika.

Re: O přítomnosti

Příspěvek od Návštěvník » sob 18. pro 2021 11:30:23

VOSTÁLNÍK píše:žádný argumenty k tomu co jsem napsal nedodaj a pokud jo, tak jsou to opět píčoviny....


VOSTÁLNÍK píše:
Naopak, jedna zkušenost a více teorií....

A ne jen jedna zkušenost a jeden názor...

Re: O přítomnosti

Příspěvek od Vari » sob 18. pro 2021 11:22:56

A co ti taky mají psát? To co už víš?
Všemu ostatnimu jsi uzavřený.

Měl by sis už vyndat hlavu z prdele.
Kdo sledoval nějaké pořady o povznesení české gastronomie, ví přesně, co je to za radu.

Re: O přítomnosti

Příspěvek od Vari » sob 18. pro 2021 11:12:22

Já nepsal, že bez vysvětlení.
Sleduju, že jim to dle své teorie řádně vysvětlíš.
Ale ze sebe děláš výjimku, sobe nikam neposíláš, sobě nic nevysvětluješ.

Nahoru